ବିବାହ ପରେ ମହିଳା ମାନେ ମୋଟି ହେବାର କାରଣ କଣ ? କାହିଁକି ବଢେ ଏହି ଅଙ୍ଗ …..

ଆଜିର ସମୟ ରେ ମୋଟା ହେବା ମହିଳା ମାନଙ୍କର ଗୋଟିଏ ବଡ ସମସ୍ୟା ଅଟେ ଏହା କେବଳ ବିବାହ କରିବା ପରେ ହିଁ ଏମିତି ହୋଇ ଥାଏ । ଆପଣ ମାନେ କାହାଠୁ ନା କାହାଠୁ ସୁଣି ଥିବେ କି ତାର ବିବାହ ପରେ ଓଜନ ବଢି ଗଲା , ଏହା ଏକ ରିସର୍ଚ୍ଚ ରେ ଜଣା କି ଆମ ଦେଶ ରେ ଯେତେ ଦମ୍ପତୀ ରହିଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟ ରୁ 80 ପ୍ରତିଶତ ଦମ୍ପତୀ ଓଜନ ବିବାହ ପରେ ବଢି ଯାଏ । ହେଲେ ଆପଣ ମାନେ କେବେ ଏହା ପଛର କାରଣ କଣ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛନ୍ତି କି ଯଦି ନାହିଁ ଆମେ ଆଜି ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଏଠାରେ ସଂମ୍ପର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ କହିବା ପାଇଁ ଚାହିଁବୁ । ବିବାହ ପୂର୍ବ ରୁ ଝିଅ ମାନେ ନିଜର ଓଜନ ଏବଂ ସୁନ୍ଦରତା ଉପରେ ବିଶେଷ ଭାବେ ଧ୍ୟନ ଦେଇ ଥାନ୍ତି । ଏହିଥି ପାଇଁ ନିୟମିତ ଭାବେ ସେମାନେ ବ୍ୟାମ୍ ବି କରି ଥାନ୍ତି , ହେଲେ ବିବାହ ପରେ ସେମାନେ ନିଜ ଜିବନ ରେ ଏତେ ବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇ ଥାନ୍ତି କି ସେମାନେ କେବେ ବି ନିଜର ଶରୀର ପ୍ରତି ଧ୍ୟନନ ଦେଇ ପାରନ୍ତି ନାହିଁ । ଏମିତି ହେବା ଦ୍ୱାରା ସେମାନଙ୍କ ଓଜନ ଧିରେ ଧିରେ ବଢି ଥାଏ । ବିବାହ ପରେ ଶୋଇବାର ସମୟ ମଧ୍ୟ ବଦଳି ଯାଏ ଏବଂ କେତେ ଥର ମହିଳା ମାନେ ଠିକ୍ ଭାବେ ଶୋଇ ପାରନ୍ତି ନାହିଁ । ଏହା ହେଉଛି ମହିଳା ମାନଙ୍କ ଓଜନ ବଢିବାର ମୂଖ୍ୟ କାରଣ ହୋଇ ଥାଏ । ଏହା ପରେ ରହିଛି ହରମନ୍ ବଦଳିବା ବିବାହିତ ଜିବନ ର ଆରମ୍ଭ ସହିତ ମହିଳା ମାନଙ୍କର ହୋରମନ୍ ବି ବଦଳି ଯାଏ, ଏହି ବିବାହିତ ମହିଳା ମାନେ ସଂଭୋଗ କରିବା ପରେ ବି ସେମାନଙ୍କ ଓଜନ ବଢିବାର ବହୁତ ଚାନ୍ସ ରହି ଥାଏ , ଏହା ସହିତ ଆପଣ ମାନେ ସୁରକ୍ଷିତ ରହିବା ପାଇଁ ନିରଧୋକ ଔଷଧ ବ୍ୟବହାର କରି ଥାନ୍ତି । ଜାହା ଆପଣଙ୍କ ଶରୀର ର ଓଜନ ବଢାଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ । ସେମିତି ରେ ମହିଳା ମାନେ ବିବାହ ପରେ ନିଜକୁ ଫିଟ୍ ରଖିବା ପାଇଁ ଏକ୍ସେସାଇଜ୍ ତଥା ଯୋଗ ଆଦି ର ସାହାରା ନେଇ ପାରନ୍ତି ନାହିଁ ଜାହା ଫଳ ରେ ସେମାନଙ୍କ ଓଜନ ରେ ବି ବୃଦ୍ଧି ହେବାରେ ଲାଗେ ଏହି ପରି କ୍ଷେତ୍ର ରେ ସେମାନେ ନିଜର ଡାଇଟିଂ କୁ ବି ପରିବର୍ତନ କରି ପାରନ୍ତି ନାହିଁ କାରଣ ସେମାନେ ନିଜର ପରିବାର ସହିତ ଖାପ୍ କରି ଚଳିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି ସେହିଥିି ପାଇଁ ପରବର୍ତୀ ସମୟ ରେ ସେମାନେ ମୋଟି ହୋଇ ଥାନ୍ତି ,ଏହା ପରେ ହେଲା ବହୁତ ସମୟ ରେ ମହିଳା ମାନେ ବାହାର ଖାଦ୍ୟ କୁ ସେବନ କରି ଥାନ୍ତି ବା ସେମାନଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଘରକୁ ନେଇ ଆସି ଥାନ୍ତି ସେମିତି ହେଲେ ବି ସେମାନେ ବହୁତ ମୋଟୀ ହୋଇ ଜାଇ ଥାନ୍ତି ।

Love To Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *