ମହିଳା ମାନଙ୍କୁ ଏହି ସମୟ ରେ ଦେଖୁଛନ୍ତି ତ ସାବଧାନ ହୋଇ ଜାଆନ୍ତୁ ନହେଲେ ହୋଇ ଯିବେ ବର୍ବାଦ୍

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆମେ ଆଜି ଜାଣିବା କି ମହିଳା ମାନଙ୍କର କେଉଁ ଜିନିଷ ଦେଖିବା ଦ୍ୱାରା ପୁରୁଷ ମାନଙ୍କର ହୋଇ ଥାଏ ଅକାଳ ମୃତ୍ୟୁ । ସେମିତି ରେ ଏହି ବିଷୟ ରେ ବହୁତ ବିଦ୍ୟାନ ଏବଂ ସ୍ୱୟଂ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ଚାଣକ୍ୟ କହିଛନ୍ତି , ତେବେ ଆଉ ଡେରୀ ନ କରି ଆସନ୍ତୁ ସଂମ୍ପର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଜାଣି ନେବା ସେହି ବିଷୟ ରେ , ପ୍ରଥମେ ଯେଉଁ ପୁରୁଷ କୈଣସି ମାଆ ମଙ୍କୁ ସ୍ତନ୍ୟ ପାନ କରୁ ଥିବାର ଦେଖି ଦିଏ ଏବଂ ନିଜର ମନ ରେ ସେ ଖରାପ୍ ଚିନ୍ତା ଧାରା ଆଣି ଥାଏ , ତେବେ ସେହି ପରି କ୍ଷେତ୍ର ରେ ଏହି ପରି ଲୋକ ମାନଙ୍କୁ ମହାପାପୀ ମନା ଜାଇ ଥାଏ । ଏହି ପରି ଲୋକ ମାନେ କେବେ ବି ଜିବନ ରେ ସଫଳ ହୋଇ ପାରେ ନାହିଁ ,ସେହି ପରି ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ଚାଣକ୍ୟ ଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ କେବେ ବି ମହିଳା ମାନଙ୍କ ସନ୍ତ କୁ କୈଣସି ବି ପୁରୁଷ କେବେ ବି ଦେଖିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ , କାହିଁକି ନା ପୁରୁଷ ଙ୍କର ପାଳନ ପୋଷଣ ଏହି ଠାରୁ ହିଁ ହୋଇ ଥାଏ । ଯଦି ଆପଣ ଏହି ପରି ଭୁଲ କରିବେ ତେବେ ମହାପାପୀ ରେ ସାମିଲ ହେବେ । ସେହି ପରି ଦୁଇ ରେ ସେହି ପରି ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ କୈଣସି ବି ପୁରୁଷ କୈଣସି ମହିଳା କୁ ଲୁଚି କରି ମହିଳା ଙ୍କୁ ଗାଧୋଇବା ସମୟ ରେ ଦେଖିବା କଥା ନୁହେଁ, ଏମିତି କରିବା ସେ ପାପ ର ଭାଗୀ ଦାରୀ ହୋଇ ଥାଏ , ସାଧାରଣ ଭାବେ ମହିଳା ମାନଙ୍କୁ ଦେବୀ ତୁଲ୍ୟ ମନା ଯାଏ । ତେଣୁ ଯେଉଁ ଘରେ ମହିଳା ମାନଙ୍କୁ ଅତ୍ୟାଚାର କରା ଜାଉ ଥାଏ । ତେବେ ସେହି ଘରେ ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଙ୍କ ପ୍ରେବଶ ହୋଇ ନ ଥାଏ । ସେହି ପରି ହିନ୍ଧୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଏମିତି ମନା ଯାଏ କୁ ମହିଳା ମାନଙ୍କ ନାଭୀ ରେ ସେ ନିଜେ ହିଁ ବାସ କରି ଥାନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କର ସବୁ ଶକ୍ତି ବି ସେହି ଠାରେ ରହି ଥାଏ । ତେଣୁ କେବେ ବି ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ମାନେ ମହିଳା ମାନଙ୍କ ନାଭି କୁ ଛୁଇଁବା ବା ଦେଖିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା ମଧ୍ୟ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଏମିତି କଲେ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ପାପ ରେ ହାତ ଧୋଇବା ପାଇଁ ପଡିବ । ସେମିତି ରେ ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ମାନେ ମହିଳା ମାନଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ କରନ୍ତି ନାହିଁ ,ଆଉ ଏହି ପରି ଭାବନା ଆପଣ ମାନଙ୍କ ମନ ରେ ଆସେ ନା ନାହିଁ । ସେହି ବିଷୟ ରେ ଆପଣ ମାନେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ କମେଣ୍ଟ ମାଧ୍ୟମ ରେ ଜଣେଇ ଦେବେ ,

Love To Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *