ଝିଅ ଙ୍କର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଦୁର୍ବଳତା ଜାଣି ରଖନ୍ତୁ ହାତ ରେ ରଖିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆମେ ଆଜି ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ କହିବା ପାଇଁ ଚାହିଁବୁ କି ଭାରତୀୟ ନାରୀ ମାନଙ୍କ ସବୁ ବଡ କିଛି ଦୁର୍ବଳତା ବିଷୟ ରେ  ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଏହି ବିଷୟ ରେ ସଂମ୍ପର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ସୂଚନା ପ୍ରାପ୍ତ କରିବା ,ସର୍ବ ପ୍ରଥମ ଦୁର୍ବଳାତା ହେଉଛି ଲୋଭ , ହଁ ଆଜ୍ଞ୍ୟା ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦେବୁ କି ବହୁତ ନାରୀ ମାନଙ୍କ ଲୋଭ ବହୁତ ଭୟଙ୍କର ହୋଇ ଥାଏ ଏବଂ ସେମାନେ କେବେ ନିଜର ମନ କୁ ସମ୍ଭାଳି କରି ରଖି ପାରନ୍ତି ନାହିଁ । ସେମିତି ରେ ଆମେ ଏଠାରେ ଟଙ୍କା ପଇସା ର କଥା କହୁ ନାହିଁ । ବରଂ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଏଠାରେ ନାରୀ ଙ୍କୁ କିଛି ଜିନିଷ ର ଲୋଭ ଦେଖେଇ କରି ତାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କିଛି ବି କାର୍ଯ୍ୟ କରି ନିଆ ଜାଉ ଥିବା ବିଷୟ ରେ କହୁଛୁ  ମହିଳା ମାନେ ଟିକିଏ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ । ସେହି ପରି ଦ୍ୱୀତୀୟ ଦୁର୍ବଳତା ହେଉଛି ଡର । ସେମିତି ରେ ଭାରତୀୟ ଝିଅ ମାନଙ୍କୁ ଘରେ ସବୁ ବେଳେ କହି ଥାନ୍ତି କି ଯଦି ତୁ କିଛି ଖରାପ୍ କାର୍ଯ୍ୟ କରି ଦେଲୁ ତେବେ ଆମର ଘର ଇଜ୍ଜତ୍ ରହିବ ନାହିଁ , ତେବେ ସେବେଠୁ ସେମାନଙ୍କ ମନ ରେ ସବୁ ବେଳେ ଏମିତି ହିଁ ଡର ମାଡି ବସି ଥାଏ ଏବଂ ସେମିତି ରେ ଏହି ଯୋଗୁଁ ସେମାନଙ୍କ ମନ ରେ ଅନ୍ୟ ପ୍ରକାରର ଭୟ ବି ବାସ କରି ଥାଏ ତେବେ ସେମିତି ବେଳେ ସେମାନେ ବହୁତ ସମୟ ରେ ବିଭିନ୍ନ କଥା ରେ ଡରି ଥାନ୍ତି । ତୃତୀୟ ରେ ଭାବୁକ ଦୁର୍ବଳତା  ଆପଣ ମାନେ ଜାଣିଛନ୍ତି ମହିଳା ମାନେ ବହୁତ ଭାବୁକ ସ୍ୱଭାବ ର ହୋଇ ଥାନ୍ତି ।ଯେଉଁ ଝିଅ ମାନଙ୍କୁ ତୁମର ପଇସା ସହିତ ମତଲବ୍ ରହି ଥାଏ । ସେମାନେ ସବୁ ବେଳେ ତୁମର ହିଁ ଧନ ଏବଂ ସଂମ୍ପତୀ ଉପରେ ଆକର୍ଶିତ ହୋଇ ଥାନ୍ତି  ଏମାନେ କିଛି ବି ଫରକ୍ ପଡେ ନାହିଁ । କେବଳ ସେମାନକୁ ଶୋଇବାରେ ହିଁ ମନ ରହି ଥାଏ । ଏବଂ ପୁଅ ମାନେ ବି ହାରିମୀ ହୋଇ ନ ଥାନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ମାଲ ମିଳି ଥାଏ । ସେମାନେ ଅନ୍ଧ ହୋଇ ଜାଆନ୍ତି  ସେହି ମୈକା ର ଝିଅ ମାନେ ଫାଇଦା ଉଠେଇ ଥାନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ମାନେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଜାଣି ପାରି ଥିବେ ଝିଅ ମାନଙ୍କ ପାଖରେ ରହି ଥିବା କିଛି ଦୂର୍ବଳତା ବିଷୟ ରେ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଏହହା ସାହାଯ୍ୟ କରିବ ,ଏହି ଭଳି ପୋଷ୍ଟ ସବୁବେଳେ ପଢିବା ପାଇଁ ଏବେ ହିଁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଆମ ଫେସବୁକ ପେଜକୁ , ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ସେୟାର କରି ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଖେ ପହଞ୍ଚାଇବା ରେ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ ।

Love To Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *