CSK Vs KKR: ଚେନ୍ନାଇ ଏବଂ କୋଲକାତାର ଦଳ ମଧ୍ୟରୁ କିଏ ଯିତିବ FINAL କିଏ ନେବ ଟ୍ରୋଫି ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ।

CSK Vs KKR

Chennai Super Kings vs Kolkata Knight Riders: ଆଇପିଏଲ୍ 2021 ରେ ଆଜି ରବିବାରର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ (ସିଏସକେ) ଏବଂ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ (କେକେଆର୍) ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯିବ | ଆବୁଧାବିର ଶେଖ ଜାଏଦ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଅପରାହ୍ନ 30.30 ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଅଧିନାୟକ ଧୋନିଙ୍କ ଦଳ ବିଜୟ ଧାରା ବଜାୟ ରଖିବା ସହିତ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ ଶୀର୍ଷ ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି।

ଏଥି ସହିତ ଭାରତର ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପରେ କ୍ୟାପଟେନ ମୋର୍ଗାନଙ୍କ ଦଳ ୟୁଏଇରେ ଏକ ବଡ଼ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଛି। ଉଭୟ ଓପନିଂ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବା ପରେ କେକେଆର୍ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ଅଛି | ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଏକ ବିଜୟ ସହିତ କୋଲକାତା ଦଳ ପ୍ଲେ ଅଫ୍‌ରେ ପହଞ୍ଚିବାର ଆଶା ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ଚାହିଁବ।

ଚେନ୍ନାଇ ଏବଂ କୋଲକାତା ଦ୍ୱିତୀୟାର୍ଦ୍ଧରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳି ଉଭୟ ଜିତିଛନ୍ତି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଉଭୟ ଦଳ ଏଠାରେ ବିଜୟର ହ୍ୟାଟ୍ରିକ୍ ରଖିବାକୁ ଯଥାସମ୍ଭବ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ, ତେଣୁ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ଅତ୍ୟନ୍ତ କଠିନ ହେବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି।

CSK

ଚେନ୍ନାଇ ଅପେକ୍ଷା କୋଲକାତାର ବ୍ୟାଟିଂ ଲାଇନ୍ଅପ୍ ଅଧିକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ

ଚେନ୍ନାଇ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନମାନେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆଇପିଏଲର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ବିଶେଷ କିଛି କରିନାହାଁନ୍ତି। ରାଉତରାଜ ଗାଇକୱାଡଙ୍କୁ ବାରଣ କରି ଚେନ୍ନାଇର କୈଣସି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଉଭୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ବିଶେଷ ପ୍ରଭାବ ପକାଇ ନାହାଁନ୍ତି। ଆରସିବି ବିପକ୍ଷ ଶେଷ ମ୍ୟାଚରେ ସମସ୍ତ ଉପର ଏବଂ ମଧ୍ୟମ ଅର୍ଡର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲେ ହେଁ ଦଳର କୈଣସି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ବଡ଼ ସ୍କୋର କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ। ଚେନ୍ନାଇ ପାଇଁ ଏହା ଏକ ଆରାମଦାୟକ ଯେ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ଅମ୍ବାତି ରାୟୁଡୁଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ହୋଇଥିବା ଆଘାତ ଗୁରୁତର ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇନାହିଁ। ରାଇଡୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆଇପିଏଲ୍ 2021 ରେ ବହୁତ ଦ୍ରୁତ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ହାରରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ସେ ମଧ୍ୟମ ଓଭରରେ ଦଳ ପାଇଁ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ସ୍କୋର କରିପାରିବେ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଦଳ ସୁରେଶ ରାଇନା ଏବଂ ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନିଙ୍କ ଠାରୁ ଭଲ ଇନିଂସ ଆଶା କରିବ।

କେକେଆର୍ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ଦଳ ଓପନର୍ ଭେଙ୍କଟେଶ ଆୟରଙ୍କ ରୂପରେ ଏକ ବିସ୍ଫୋରକ ଏବଂ ନିଷ୍ଠାପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ପାଇଛନ୍ତି। ଉଭୟ ଓପନିଂ ମ୍ୟାଚରେ ଗାଇକୱାଡଙ୍କ ବ୍ୟାଟିଂ କେକେଆର ବିଜୟ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥିଲା। ରାହୁଲ ତ୍ରିପାଠୀ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଦଳ ଜିତିବା ପାଇଁ ଗତ ମ୍ୟାଚରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ବିପକ୍ଷରେ 42 ବଲରେ 74 ରନ ଦ୍ରୁତ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ। ଶୁଭମନ୍ ଗିଲ୍ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଭଲ ରୂପରେ ଦେଖାଯାଏ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଅଧିନାୟକ ମୋର୍ଗାନ ଏବଂ ବିସ୍ଫୋରକ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଆଣ୍ଡ୍ରେ ରସେଲଙ୍କ ବ୍ୟାଟିଂ ସହିତ ଏକ ବଡ଼ ଇନିଂସ ମଧ୍ୟ ଆଶା କରାଯାଇପାରେ।

CSK

ବରୁଣ ଚକ୍ରବତୀ ଏବଂ ଡୱେନ ବ୍ରାଭୋ ଦାୟିତ୍ୱରେ ରହିବେ

ୟୁଏଇ ପିଚରେ କେକେଆରର ରହସ୍ୟ ସ୍ପିନର ବରୁଣ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଅତିରିକ୍ତ ବାଉନ୍ସ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ଙ୍ ଙ୍କ ପାଇଁ ଅସୁବିଧା ବନାଇପାରେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ କେକେଆରର ଦ୍ରୁତ ବୋଲିଂ ଏବଂ ଆଣ୍ଡ୍ରେ ରସେଲ, ସୁନୀଲ ନାରିନ, ଲକି ଫର୍ଗୁସନ୍ ଏବଂ ପ୍ରଣନ୍ଦ କୃଷ୍ଣଙ୍କ ରୂପରେ ମିଶ୍ରଣ କରିବାର ଅନେକ ଅଭିଜ୍ଞତା ରହିଛି।

ଏଥି ସହିତ ଚେନ୍ନାଇ ପାଇଁ ଡୱେନ ବ୍ରାଭୋ ଚମତ୍କାର ବୋଲିଂ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚରେ 6 ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି। ଡୱେନ ବ୍ରାଭୋଙ୍କ ସହ ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁର, ଦୀପକ ଚହର ଏବଂ ଜୋଶ ହାଜଲେଉଡଙ୍କ କ୍ୱାର୍ଟର ମ୍ୟାଚକୁ ଦଳ ସପକ୍ଷରେ ପରିଣତ କରିବାର ଶକ୍ତି ରହିଛି। ଏଥି ସହିତ ଚେନ୍ନାଇ ନିକଟ ସ୍ପିନ୍ ବିଭାଗରେ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଏବଂ ମୋଏନ୍ ଅଲି ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଅଛନ୍ତି। ବୋଲିଂରେ ଏହି ବିବିଧତା ହେତୁ ଚେନ୍ନାଇର ଉପର ହାତ କେକେଆର୍ ଠାରୁ ଭାରୀ ମନେହୁଏ |

ଆଇପିଏଲରେ CSK ଏବଂ KKR ମଧ୍ୟରେ ମୋଟ 26 ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯାଇଛି, ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ଚେନ୍ନାଇ 16 ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଛି | ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ମାତ୍ର 9 ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଛି। ଦୁଇ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ୍ କୈଣସି ଫଳାଫଳ ବିନା ଶେଷ ହେଲା |

ଆଇପିଏଲ୍ 2021 ର ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଚେନ୍ନାଇ କୋଲକାତାକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି | ସେହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଚେନ୍ନାଇ ପ୍ରଥମେ ଖେଳିବା ପରେ 20 ଓଭରରେ ତିନୋଟି ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ 220 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା। ଏହାର ଜବାବରେ କେକେଆର ଦଳ 202 ରନ୍ ପାଇଁ ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ। ଚେନ୍ନାଇ ପାଇଁ ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଫାଫ୍ ଡୁ ପ୍ଲେସିସ୍ ଅପରାଜିତ 95 ଏବଂ ରାଉତରାଜ ଗାଇକୱାଡ 64 ରନ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ।

CSK Vs KKR

ପିଚ୍ କିପରି ହେବ |

ଆଇପିଏଲର ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ଅପରାହ୍ନ ଅଧିବେଶନରେ ଖେଳାଯିବ, ତେଣୁ ଆବୁଧାବିରେ କିଛି ଉତ୍ତାପ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବ | ପ୍ରାରମ୍ଭରେ, ପିଚ୍‌ରେ ଦ୍ରୁତ ବୋଲରଙ୍କ ପାଇଁ ସାହାଯ୍ୟ ହୋଇପାରେ | ଏଥି ସହିତ, ସ୍ପିନରମାନେ ମଧ୍ୟ ଓଭରରେ ପିଚରୁ ଅତିରିକ୍ତ ସହାୟତା ପାଇପାରିବେ | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଏହି ପିଚରେ 165 ରୁ 170 ରନ୍ ସ୍କୋର ଭଲ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଇପାରେ |

କେକେଆରର ସମ୍ଭାବ୍ୟ ଖେଳିବା ଏକାଦଶ – ଭେଙ୍କଟେଶ ଆୟର, ଶୁବମାନ ଗିଲ, ରାହୁଲ ତ୍ରିପାଠୀ, ନୀତୀଶ ରାଣା, ଇଓନ ମୋର୍ଗାନ (କ୍ୟାପଟେନ), ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ (ଡବ୍ଲୁ.କେ), ଆଣ୍ଡ୍ରେ ରସେଲ, ସୁନୀଲ ନାରିନ, ଲକି ଫର୍ଗୁସନ, ବରୁଣ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଏବଂ ପ୍ରାଣନ୍ଦ କୃଷ୍ଣ।

ଚେନ୍ନାଇର ସମ୍ଭାବ୍ୟ ଖେଳିବା ଏକାଦଶ – ଫାଫ୍ ଡୁ ପ୍ଲେସିସ୍, ରାଉତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡ, ମୋଏନ୍ ଅଲି, ସୁରେଶ ରାଇନା, ଅମ୍ବାତି ରାୟୁଡୁ, ଏମଏସ ଧୋନି (ସି / ଡବ୍ଲୁ), ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା, ଡୱେନ ବ୍ରାଭୋ, ଶାର୍ଦୁଲ ଠାକୁର, ଦୀପକ ଚହର ଏବଂ ଜୋଶ ହାଜଲେଉଡ।

Love To Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *